שכירות

נסיבות החיים עשויות להוביל רבים לשינוי מקום המגורים וכתוצאה מכך לצורך לשכור או להשכיר דירה.
מי שמחליט להשכיר את דירתו חייב להיות זהיר ולהגן על הנכס שלו ועל עצמו, וזאת מומלץ לעשות רק בליווי עורך דין אשר ינסח את המסמכים המתאימים ובמיוחד את חוזה השכרת הדירה. החוזה – כמו כל חוזה – חייב להיות חוזה המותאם ספציפית לנכס ולמשכיר ולהגן על האינטרסים שלו (כגון מועד פינוי הנכס, הזכות להשתמש במחסן או הזכות לשכן בו בעל חיים, בטוחות להתחייבויות השוכר), וזאת תוך ניסוח חוזה שאינו מקפח את השוכר חלילה. מסיבות אלו, לא מומלץ 'להוריד' חוזה מהרשת ולצפות שיעשה את העבודה ברגע האמת.
למה יש צורך להתייחס בחוזה השכירות? עו"ד ליפסקר מסביר כי "יש תחומים רבים שצריך לתת עליהם את הדעת בהקשר הספציפי של כל עסקה ובניהם אחריות השוכר והמשכיר, תקופת השכירות, התכולה הנמצאת בדירה, האחריות על התכולה, חלוקת תשלומים (וועד הבית וכיוצ"ב), עלות השכירות החודשית, 'הודעה מראש', מצב הבית בעת הפינוי, שימוש ב'נלווים' (מחסן, חניה וכיוצ"ב), פיקוח על מצב הדירה, ערבויות, 'סיבלוט' הנכס או חלק ממנו, שכירויות משנה ועוד ועוד".
מן הצד השני, מי שמחליט לשכור דירה חייב גם הוא לשמור על זכויותיו. מבחינתו, חשוב לכלול בחוזה את פירוט החפצים הנמצאים בדירה (אשר מן הסתם יצטרכו להיות שם כשיסתיים החוזה), בטחונות, פינוי והודעה מראש, האפשרות לסבלט את הנכס או חלקים ממנו או למצוא שוכרי משנה (עם / בלי אישורו של בעל הנכס)
עורך הדין רפאל ליפסקר מיומן ומנוסה בייצוג שוכרים ומשכירים. ליפסקר מייצג את הלקוח ומייעץ ככל שנדרש כולל עריכת ההסכם, ניהול מו"מ, החתמה על מסמכים וכמובן פתרון בעיות ועמידה באתגרים שמזמן התהליך.

דילוג לתוכן