ייפוי כח מתמשך

ייפוי כח מתמשך – או בשמו המקוצר יפכ"מ – שייך לתחום המשפט המניעתי ומיועד למנוע, עד כמה שניתן, אי וודאויות, בירוקרטיות וסכסוכים. האפוטרופוס הכללי והממונה על ענייני ירושה מגדיר את היפכ"מ כ-"מסמך משפטי אשר מהווה חלופה למינוי אפוטרופוס… ומאפשר לכל אדם בגיר, לקבוע מי יטפל בענייניו בעתיד, אם וכאשר לא יוכל לטפל בהם בעצמו. מיופה כוח, יהיה מוסמך לפעול בשם אותו אדם בעתיד כאשר לא יוכל עוד לקבל או לבצע החלטות הנוגעות לעינינו בעצמו, ייפוי כוח מתמשך יכול להתייחס לעניינים רפואיים, אישיים או רכושיים – או רק לחלקם. הוא יכול לכלול גם 'הנחיות מקדימות', בהן יבהיר איך הוא מבקש ממיופה הכוח לפעול בעתיד."
ייפוי הכח המשפטי נחתם בעיקר על ידי בוגרים ובני הגיל השלישי אשר מעוניינים לקבוע או להנחות את ילדיהם, או שארים בוגרים אחרים כיצד לנהוג בענייניהם וכיצד לממש את רצונותיהם כאשר לא יהיו כשירים להחליט על כך מבחינה משפטית.

״מונע קונפליקטים משפחתיים בכל רגע נתון״
"לא מדובר בטופס סטנדרטי הנחתם כלאחר יד; לפיכך הכרחי שיטופל רק על ידי עורך דין אשר הוכשר לכך בדיוק", אומר עו"ד ליפסקר ומוסיף "זהו טופס תפור על פי מידה, הכולל הנחיות מדויקות לקבלת החלטות ולביצוען, ואשר מגן בכך על החותמים ובה בעת גם מקל מאוד על האמונים על היישום ומונע מהם התלבטויות וכניסה לקונפליקטים משפחתיים או כספיים בכל רגע נתון".
עריכת ייפוי כוח מתמשך מהווה בדרך כלל המשך טבעי לעריכת צוואה. שני מסמכים אלו יש בכוחם להעניק לכל אדם בטחון ושלווה ביחס לעתידו ועתיד יקיריו.

גם זה עשוי לעניין אתכם

דילוג לתוכן