יד שניה

אם לרכוש דירה מקבלן זה כאב ראש, הרי שרכישת דירה מיד שנייה נתפסת כאירוע מורכב פי כמה. בעוד שכאשר מדובר בדירה חדשה מרבית החששות מתמקדים בעמידה בלוח הזמנים, בעלויות של השינויים ובשמירה על האינטרסים שלנו מול יזמים וקבלנים, הרי שכאשר רוכשים דירה מיד שנייה החששות אחרים לגמרי ועשויים לכלול חריגות בנייה, עיקולים שרובצים על הנכס או ליקויים גלויים או נסתרים אשר עשויים להוריד מערכו ואף לשנות את תנאי העסקה.
עורך הדין רפאל ליפסקר מיומן ומנוסה בייצוג קונה או מוכר נכס יד שנייה. ליפסקר מייצג את הלקוח ומייעץ לו ככל שנדרש, מלווה אותו מהשלב הראשוני בו הנכס שנמצא על הפרק מובא לבדיקה, דרך עריכת ההסכם מול הצד שכנגד, ניהול מו"מ, החתמה על מסמכים וכמובן פתרון בעיות ועמידה באתגרים שמזמן התהליך. אך בראש ובראשונה, מציין ליפסקר, "אני רואה את הלקוח שמולי כאדם שהולך לקראת עסקה יקרה ועליי לסייע לו לבצע אותה בבטחה. זוהי שליחות ממדרגה ראשונה ולכן חשובה לי ההסתכלות הרחבה על העסקה, כולל שיקולי מס, ושיקולים מסחריים המצטרפים כמובן לבחינה משפטית מדוקדקת ונרחבת". כחלק בלתי נפרד מהליווי מייעץ ליפסקר לערוך את כל הבדיקות המקדמיות – קנייניות, פיזיות ותכנוניות – ובד בבד להתקדם עם טיוטת ההסכם והנספחים השונים.

כחלק בלתי נפרד מהליווי בתהליך הקנייה מחדד עו"ד ליפסקר את הצורך להיות מודע להיבטי לקיחת המשכנתא, כולל ההחזרים החודשיים וממליץ לערוך בדיקה מול יועץ מקצועי ומול בנקים כבר בתחילתה של העסקה. ליפסקר מסייע ולוקח חלק פעיל בהמצאת מסמכים שנדרשים במסגרת רישום המשכנתא כמו ייפוי כוח נוטריוני ורישומים ברשם המקרקעין.
הליווי ניתן הן בשלב של המו"מ והן בעיצומה של העסקה כאשר נדרשים זמינות וליווי פעיל מצד עורך הדין. בנוסף, מעצם היותו נוטריון חוסך עו"ד ליפסקר ללקוחותיו התרוצצויות מיותרות, וכך יכולים להיחתם המסמכים הנדרשים על ידי הבנקים (ייפוי כוח נוטריוני למשל) באותו המעמד.

דילוג לתוכן