דירה מקבלן

אם גם אתם מחפשים דירה חדשה לרכישה אולי תופתעו לדעת שבין מרץ 2021 ל- אפריל 2022 נרשם שיא של 69,000 התחלות בנייה וגם והצפי לשנים 23-24 מלמד על המשך מגמת העלייה והתמדה בעליה. מחפשי דירה מקבלן – במיוחד בערים גדולות כגון ת"א, ירושלים, מודיעין ואשקלון – יכולים אולי להנות מההיצע והמגוון אך האתגרים העומדים לפניהם עדיין רבים והחלטות מושכלות, המלוות באנשי מקצוע ובמומחים הן אלו אשר עשויות לרכך את השלכות ההחלטה ולאפשר להם להיות ערוכים לאתגרים אשר עשויים לבוא.

עורך הדין רפאל ליפסקר, המומחה בייצוג הרוכש מול היזם, מדגיש כי עורך הדין אשר מייצג את היזם אינו "עורך הדין של שני הצדדים" כמו שרבים נוטים או רוצים לחשוב. בביצוע העסקה היקרה והמורכבת בחיים חייבים להיעזר בעורך דין אשר מייצג את הרוכש ואת מכלול האינטרסים שלו.
"שום דבר לא גמור או בגדר בלתי ניתן לשינוי" מציין עו"ד ליפסקר, "גם אם מדובר בדירה אשר כמוה נמכרו עוד עשרות חייבים לעבור על ההסכם ביסודיות רבה, לאתר את האתגרים ולאחר מכן את הפתרונות".

כחלק בלתי נפרד מהליווי בתהליך הקנייה מחדד עו"ד ליפסקר את הצורך להיות מודע להיבטי לקיחת המשכנתא, כולל ההחזרים החודשיים וממליץ לערוך בדיקה מול יועץ מקצועי ומול בנקים כבר בתחילתה של העסקה. ליפסקר מסייע ולוקח חלק פעיל בהמצאת מסמכים שנדרשים במסגרת רישום המשכנתא כמו ייפוי כוח נוטריוני ורישומים ברשם המקרקעין.

הליווי ניתן הן בשלב של המו"מ והן בעיצומה של העסקה כאשר נדרשים זמינות וליווי פעיל מצד עורך הדין. בנוסף, מעצם היותו נוטריון חוסך עו"ד ליפסקר ללקוחותיו התרוצצויות מיותרות, וכך יכולים להיחתם המסמכים הנדרשים על ידי הבנקים (ייפוי כוח נוטריוני למשל) באותו המעמד.

באילו אינטרסים נוכל לייצג את הרוכש? במה עוד נוכל לסייע ?

עריכת חוזה המכר תוך דאגה לאינטרסים של הלקוח, לוח תשלומים, בדיקת השלמת התנאים לפני מסירה, דיווח לרשות המיסים ומעקב אחר תשלום המס, רישום הדירה על שם הרוכש, בדיקה שהדירה והבניין קיבלו את כל האישורים ועומדים בתנאים הקבועים בחוק, קבלת ערבויות מהקבלן ועוד.

*הליווי והייעוץ אינם מחליפים יועץ משכנתא אשר יתמקד בהיבטים אחרים.

דילוג לתוכן